חיפוש באתר

חייגו עכשיו

03-9411772

ייעוץ זוגי

מטרתו של ייעוץ זוגי הוא לעזור לבני הזוג לבדוק את הבעיות בחייהם המשותפים, לאתר את הגורמים לבעיות אלו ולהציע כלים ודרכי תקשורת אשר יעזרו להם להתגבר על הקשיים על מנת שיתפקדו בצורה מספקת בחייהם המשותפים.

הייעוץ הזוגי מציע דרכים מגוונות לטפל בדפוסים הבעייתיים כגון ליקויים בתקשורת, איבוד האינטימיות, מאבקי כוחות, מריבות בלתי פוסקות ועוד.

מריבות אלה נובעות ממגוון סיבות , אובדן החירות , מצב כלכלי, לידת ילד ראשון במשפחה ועוד.

התהליך כולו הינו הליך דיסקרטי ומחייב פתיחות גבוהה של המגיעים לטיפול.

מרבית המחקרים בנושא נעשו בארה"ב ובאירופה , הסיבות לכך נובעות ממוכנות להשקיע כספים במחקר בתחום , למול אוכלוסיה שמרנית שלאורך שנים ממסד הנישואין היה מקודש.

בין השנים 1961 ל 1988 גדל בארה"ב מספר המתגרשים מ 25,000 בשנה ל 152,000 בשנה וזאת מאחר ובשנים אלה החלו תופעות עולמיות שקראו לפמניזם ולחופש מיני מאידך.

הפמיניזם שלכשעצמו היה מוצדק הביא עימו גל לא צפוי של חיים ללא מסגרות,ואי צורך במחויבות והתמסדות בעיקר מצד הגברים.

על מנת ללמוד היטב את הזוגיות , יש לבחון את היחסים החוץ זוגיים המשפיעים על בני הזוג כמו את היחסים הפנים זוגיים ( עבודה , חוגים , פעילות התנדבותית , משפחה מורחבת ) . 

( קלולוא ומטינסון , 1989 ) .

בכל זוגיות ישנן לא מעט מורכבויות , מחד הפרט מקנה תוקף לזהותו האישית דרך יחסיו עם הזולת , ומוסד הנישואין יוצר לנו סוג של "סדר" בחיים החברתיים.

עם זאת מאחר ומדובר בשתי ישויות המנסות ליצור ישות חדשה , אנו נתקלים בהתעמתויות ומשברים כ כל צד מנסה לשמור על הנתח שלו.

( ברגר וקלנר, 1964 )

תחום משברי נוסף שאליו חובה עלינו לשים את הדעת היו שיש להתחשב בעובדה שאנו חיים בעולם בו ישנם נישואים מורכבים דהיינו זוגות שזה להם סבב שני ושלישי , כולל התמודדות של אחד מבני הזוג עם ילדי האחר/ת .

אין ספק שמוצא הגירושין הפך להיות פתרון זמין ומהיר ,מאחר ובשני העשורים האחרונים הרבה יותר קל להתגרש הן מבחינה חברתית,והן מאחר ונשים משתכרות היטב,ויכולות להתקיים כחד הוריות .

עם זאת עלינו להבין כי למען ילדינו וזוגיותינו ה"אבודה " אשר עד לאחרונה הייתה צבועה ב"ורוד" , יש להילחם ולנסות לפתור בעיות ולא להתעלם , אי פתירת בעיות בסיבוב הנוכחי לא יעלימו אותן בסיבוב הבא .

ייעוץ זוגי – תהליך מובנה

במסגרתו של התהליך ,אנו שואפים לשנות הקיים תוך עבודה על העבר וההווה שלכם וביצוע תיקונים היכן שנדרש .

מבנה התהליך : ( התהליך כולו נעשה בשיתוף ועל דעת הצדדים המעורבים ) ,

  1. בניית ברית עבודה מוסכמת על שני בני הזוג
  2. עבודה על נושא התקשורת בין בני הזוג 
  3. שינוי התנהגות בעזרת הסכמים
  4. יצירת משימות ייעוציות וביצוען 
  5. זיהוי קשרים בין תחומים בעייתיים גדולים כקטנים ודרכי התמודדות עמן .

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support