חיפוש באתר

חייגו עכשיו

03-9411772

טיפול OCD

דמיינו לעצמכם שנתקע לכם שיר בראש בלופים אינסופיים. אתם מבינים את חוסר ההיגיון שבדבר, אבל אתם לא יודעים איך לגרום לו להפסיק להתרוצץ לכם בראש. דבר זה מסב לכם אי-שקט ומכניס אתכם לחרדה ולכוננות. זוהי מנת חלקו של הסובל מocd-. טיפול ocd עשוי להקל ולסייע בהתמודדות עם ההפרעה. ד"ר בר-נחום עופר, מטפל ל cbt, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי יעיל בהתמודדות עם ocd, ישמח לסייע לכם למצוא את השקט שאתם כל כך חפצים לו.

טיפול ocd – ללמוד לשלוט במחשבות

 

  • Ocd הפרעה טורדנית כפייתית, המלווה במחשבות טורדניות, חוזרות ונשנות שהלוקה בהן מודע לכך שהן אינן תואמות את המציאות, אך הוא לא יכול להשתלט עליהן. אלו מעוררות בו חרדה שכדי להקל עליה הוא עשוי להימנע מסיטואציות המעוררות את המחשבה. בנוסף, הסובל מהפרעה זו בוחר בנקיטת פעולות המאפשרות רגיעה זמנית עד שהמחשבה המעוררת חרדה צצה שוב. כך נבנה לו מעגל של התנהגות כפייתית המתחזק בהדרגה ככל שתדירות המחשבות עולה. ההפרעה מסבה חרדה ללוקה בה, גוזלת ממנו זמן רב ומשבשת את שגרת חייו התקינה של האדם.

  • שימו לב – חשוב להבחין בין מחשבה והתנהגות טורדנית לבין מחשבות נורמטיביות. לרובנו יש אמונות טפלות (יריקה למראה חתול שחור) או טקסים קטנים (כמו חולצת מזל) ומחשבות טורדניות נורמטיביות (שכחתי את הגז דלוק בבית?). ההבדל הוא שאת המחשבות הטורדניות הללו אנו מסגלים לדפדף הלאה ולהמשיך בשגרת חיינו. כאשר המחשבות משתלטות על האדם ומשבשות את תפקודו התקין, אזי מדובר בהפרעה.

  • טיפול CBT טיפול יעיל נגד ocd הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי לעתים גם בשילוב טיפול תרופתי. בטיפול cbt האדם לומד לאתר את מקור המחשבה (הקוגניציה) המעוותת ולהתאימה למציאות וטכניקות הרגעה במקביל להתמודדות עם ההתנהגות הכפייתית

 

למה חשוב לפנות לטיפול OCD?

טיפול ocd חיוני לניהול אורך חיים בריא ותקין. הלוקים בהפרעה עלולים להרגיש כי הם "משוגעים" שאינם מסוגלים להשתלט על עצמם, ומתביישים לפנות לקבל עזרה. אם הזדהיתם עם הכתוב כאן, אינכם מוכרחים להמשיך לסבול. זוהי אינה אשמתכם ומגיע לכם לקבל טיפול. אם אחד מיקיריכם סובל מההפרעה, חשוב מאוד שתעודדו אותו לפנות לטיפול. המציאות היא ברת שינוי!

טיפול ocd ילדים

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support