חיפוש באתר

חייגו עכשיו

03-9411772

טיפול בחרדות

אם קרה לכם בעבר שלפתע פתאום, לעיתים מבלי טריגר מודע או ללא אזהרה, תקפה אתכם תחושה עזה של מתח המבעבע בגוף, רעד, סחרחורות, הזעה ודפיקות לב מואצות, סביר להניח שחטפתם התקף חרדה. טיפול בחרדות מלווה לרוב בסטיגמות ולכן לא רבים פונים לטיפול, על אף שחרדה היא אחת הבעיות הנפשיות השכיחות בקרב אוכלוסיות שונות של אנשים. אתם לא חייבים להתמודד עם חרדה לבד. ד"ר בר-נחום עפר, מטפל   ,CBTיסייע בידכם להתמודד עם החרדה.

טיפול בחרדות – דברים שכדאי לדעת על חרדות

מתעניינים בנושא טיפול בחרדות? אלה כמה דגשים שיעזרו לכם להבין טוב יותר את התחום:

  • על פחד וחרדה – פחד הוא תגובה טבעית לאיום חיצוני, ממשי וברור. לעומת זאת, חרדה היא תגובה לאיום פנימי, לא ברור או ידוע ומעומעם.
  • מהי חרדה? מצב פסיכולוגי או פיזיולוגי של מתח ואי-שקט, חשש כבד מפני איום ממשי או דמיוני המלווה בתסמינים פסיכולוגיים (כמו חוסר ביטחון ומחשבות טורדניות) ובתסמינים פיזיים (כמו דפיקות לב מואצות וקשיי נשימה). תגובת הגוף היא טבעית לחלוטין משום שהגוף נכנס למצב הישרדותי ומנסה להתמודד עם הסכנה (הילחם, ברח או קפא).
  • על חרדה נורמטיבית והפרעות חרדה– חרדה היא תגובת חירום טבעית של הגוף המסייעת לו להתמודד בפני סכנה. כולנו חווים חרדה במינונים נמוכים ומותאמים לסיטואציה מדי פעם בפעם. כאשר מינוני החרדה הם גבוהים ומקשים על התמודדות, מתעוררת הפרעת חרדה המשבשת את איכות החיים.
  • איך מטפלים? טיפולי החרדה היעילים הם טיפולי פסיכותרפיה, ייעוץ פסיכיאטרי או CBT. CBT הוא טיפול קצר מועד ויעיל במיוחד המתמקד הן בצד המחשבתי והן בצד הפיזי של החרדה. הטיפול מסייע לשינוי דפוסי חשיבה מוטעים או שליליים, ללמידת טכניקות הרגעה ומאפשר להתמודד באופן מבוקר והדרגתי עם החרדה.

טיפול בחרדות ובפחדים

ה-DSM, מדריך פסיכיאטרי אמריקאי לאבחון ולסטטיסטיקה של הפרעות נפשיות, מזהה ומבחין בין מספר חרדות מרכזיות. הנה כמה מהן: חרדה חברתית היא ביישנות וחשש קיצוני ממצבים חברתיים העלולים להתבטא בהימנעות ואי-חשיפה אליהם, כמו למשל פחד קהל. הפרעת פאניקה היא הפרעה נפשית שבה האדם סובל מהתקפים חוזרים של תחושות אימה עזות. פוביה, אחת מהפרעות החרדה השכיחות ביותר, מתארת מצב פחד קיצוני או מוגזם ממצבים או אובייקטים כלשהם. למשל, חרדה ממעליות או חרדת בחינות.

טיפול בחרדות ופחדים

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support