חיפוש באתר

חייגו עכשיו

03-9411772

טיפול בהפרעות אכילה

הפרעות אכילה הן שם כולל להפרעות נפשיות מזיקות למדיי, הפוגעות בכל תחומי החיים ומעוררות קשיים פיזיים, נפשיים ורגשיים בקרב החולה, אשר עשויות להסתיים גם במוות אם לא מטפלים בהן בזמן. טיפול בהפרעות אכילה עשוי להציל את החולה מ"הכלא" שהוא/היא נמצא/ת בו ולסייע לו/ה להחלים. ד"ר נחום-בר עופר מטפל CBT  מנוסה  מסייע  ללקוחותיו להתמודד בהצלחה עם הקשיים עמם מתמודדים.

טיפול בהפרעות אכילה – כל מה שעליכם לדעת כדי להתמודד עם מפלצת האוכל

הפרעות האכילה המרכזיות הן:

  • השמנת יתר חולנית (Obesity) – מתאפיינת ב-BMI גבוה ובאכילה מופרזת.
  • אנורקסיה נרבוזה – מדובר בהפרעה קיצונית של עיוות בדימוי הגוף. מאובחנת כאשר משקל הגוף הוא בירידה של 15% מהמינימום הנורמלי לגיל ולגובה וכאשר החולה לא קיבלה ווסת במשך שלושה חודשים ברציפות. היא מאופיינת בעיסוקים טורדניים סביב נושא המשקל או פחד עצום מפני השמנה, על אף תת-המשקל.
  • בולימיה נרבוזה – מתאפיינת בדפוס קבוע של התקפי זלילה ולאחריהן התנהגויות פיצוי- הרעבה, הקאה או התעלמות כפייתית.

הרקע להפרעות האכילה

הפרעות אכילה נפוצו בעולם המערבי בעשורים האחרונים עם העיסוק ההולך וגובר במראה החיצוני והתפתחותה של מודל יופי הסובב סביב רזון. הפרעות אלה נפוצות יותר בקרב נשים ונערות, אך ישנם דיווחים הולכים וגוברים על גברים ונערים הלוקים בהפרעה. חשוב לציין שהפרעות האכילה עלולות להיות סימפטום לבעיות נוספות בחייו של הלוקה בהן. הגורמים להפרעות אכילה הם רבים ועשויים להירגם מפרפקציוניזם, משברים רגשיים, מצבי רוח קיצוניים, דיכאון, הפרעות נפשיות שונות (למשל, OCD), התעללות מינית וכו'. הפרעות האכילה מובילות לפגיעות חמורות בתפקוד הגוף, לדימוי עצמי נמוך, להיעדר מוטיבציה, לחרדה חברתית ולתופעות חמורות נוספות.

חשוב לבצע טיפול בהפרעות אכילה, שכן הן מסכנות חיים ועלולות להוביל במקרים מסוימים לתוצאות טרגיות. העיסוק סביב אוכל הוא נפוץ ושכיח גם בקרב אנשים שאינם סובלים מהפרעות אכילה, כך שהחולה יכול להסתיר זאת במשך זמן ולתעתע ביקיריו, בעיקר אם מדובר באדם שסבל מהשמנה בעבר. אם אתם, יקיריכם או מכריכם סובלים מתופעות הקשורות בהפרעות אכילה, אל תעלימו עין ותחכו שזה יחלוף מעצמו ופנו באופן מידי לקבל סיוע מקצועי.

טיפול בהפרעות אכילה

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support