חיפוש באתר

חייגו עכשיו

03-9411772

טיפול בדיכאון

טיפול בדיכאון הוא בהחלט אפשרי ועשוי לסייע בהתמודדות מוצלחת עם הבעיות ולהפחית את התסמינים. ד"ר בר-נחום עפר מטפל CBT, טיפול המסייע בהתמודדות בדיכאון. עפר  מלווה מזה שנים  לקוחות רבים בתהליך אישי ואמפתי עד להצלחה. מגפת הדיכאון היא תופעה גלובלית ונחשבת לאחת ההפרעות הרגשיות הנפוצות ביותר בעולם המערבי.

 

טיפול בדיכאון – לשוב לראות את האור שבאופל

המונח דיכאון הוא מונח מטעה, משום שמשתמשים בו גם באופן יום-יומי כדי לתאר תחושות עצב ודכדוך זמניות, תחושות שכולנו חווים במהלך החיים באופן טבעי מכורח הנסיבות. כאשר התסמינים הללו נמשכים לאורך זמן וגורמים לסבל משמעותי, קיים חשש שמדובר בדיכאון. אם אתם מזדהים עם התחושות הללו, מומלץ לפנות למטפל מקצועי ומוסמך.

  • תסמיני דיכאון נפוצים – ראשית מדובר בחוויית עצבות סובייקטיבית המאופיינת בתסמינים רבים המשתנים בין אדם לאדם. הנפוצות שבהן הן: עייפות רבה וקושי להירדם ולישון, פסימיות, עליה או ירידה בתיאבון ובמשקל, אי-שקט וקשיי ריכוז, תחושות חוסר אונים, מחשבות שליליות וחוסר תקווה לגבי ההווה והעתיד ("לא ייצא ממני כלום"), דימוי עצמי נמוך ("אני אפס"). לעיתים, הדיכאון מלווה גם במחשבות אובדניות סביב נושא המוות. למעשה, רבים מהלוקים בדיכאון חמור עלולים לנקוט במעשים קיצוניים, החל מהלקאה עצמית, הסבת נזק לעצמי ואף לנסות להתאבד.
  • הגורמים לדיכאון – דיכאון עשוי להתעורר אצל מבוגרים, צעירים ומתבגרים. לא תמיד ניתן לזהות את הגורם לדיכאון, אך לרוב מדובר ברקע טראומתי, מחלה, פיטורין, אובדן, קשיים משפחתיים וכו'.
  • אבחון – חשוב להבחין בין דיכאון לבין מצבי התמודדות תקינים ונורמטיביים עם קשיים, כמו אבל. גם במצבים כאלו סיוע מקצועי עשוי להקל ולעזור, אך זה לא ייחשב לדיכאון. דיכאון לרוב יופיע יחד עם הפרעות רגשיות נוספות במקביל. את הדיכאון יאבחן איש מקצוע מוסמך על בסיס חוות דעתו של הפונה ועל סמך התרשמות מקצועית.

 

 

שיטות טיפול בדיכאון

ישנן שיטות טיפול רבות המסייעות להתמודדות עם הדיכאון. חשוב לפנות לאיש מקצוע מוסמך שיאבחן את הדיכאון ויתאים לפונה טיפול בדיכאון הנכון והיעיל ביותר עבורו. שיטות הטיפול היעילות ביותר בדרך כלל יערבו טיפול באמצעות תרופות נוגדות חרדה ודיכאון בשילוב טיפול נפשי, כמו CBT.

טיפול בחרדות ודיכאון

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support