חיפוש באתר

חייגו עכשיו

03-9411772

זוגיות במשבר

דר' בר-נחום עפר

יש לא מעט גורמים למשבר בזוגיות , אצל אחד זו לידת ילד , אצל האחר התגייסות לצה"ל של בן משפחה , השלישי יחוש משבר מעצם מחלת בן זוג או ילד ועוד כהנה וכהנה .

עם זאת המשבר עצמו נובע ראשית מתחושות ורגשות של מי שחווה את המשבר ושנית מחוסר תשומת לב או חוסר יכול להכיל של בן הזוג .

המשבר עצמו אינו קורה בחלל הריק, ויש לא מעט משתנים מתערבים המביאים למשבר , שחלקם פורטו לעיל וחלקם יפורט בהמשך .

את רמת המשבר והיכולת לצאת ממנו ניתן לזהות על פי עוצמת הקשר בין בני הזוג והתא המשפחתי קודם למשבר , שהרי ככל שהקשר ביננו חזק יותר הזוגיות והיכולת לשרוד משברים טובים יותר (כולל גם במשבר עמוק כמו בגידה).

לא פעם אני מקבל טלפון מגבר/ אשה המתארים לי בתחילה בהססנות סוג של משבר ואני מזהה בקולם שהטלפון היה רק בשל התחושה של "להיות או לחדול".

לצערי רק כשקיימת תחושה של אני עומד/ת לאבד את בן/בת זוגי או אז מגיעים לייעוץ זוגי.

איני אומר שבשלב זה אין סיכוי לתקן את המצב אך אנא הקדימו תרופה למכה ולפני הקאוס , לפני גל הצונאמי המאיים להטביע אתכם דאגו למחסה והתייעצו עם מומחה.

היתרון היחידי במשבר זו ההזדמנות כנובע מהמשבר , אין ספק שבזוגיות יש עליות ומורדות , לא אחת יש תחושה אמיתית של שגרה , אובדן העצמי , אובדן אופטימיות ושמחת חיים , אך עם זאת אם נמנף את המשבר ונחשוב כיצד בעזרת סיוע נהפוך המשבר למנוע צמיחה הרי שנצא מהמשבר מחוזקים , אוהבים , מחזרים ומפנקים זה את זו.

המקטרגים יאמרו שהאמירות הן בגדר של התנהלות בתנאי מעבדה ולא ניתן באמת ליישם את הנאמר לעיל וכי לא באמת ניתן לצאת מהמשבר לתהליך של התחדשות וצמיחה , עם זאת מנסיוני הרי שאין ספק שניתן ורצוי לפעול לשיקום ויציאה מהמשבר לדרך חדשה.

אז איך לעשות זאת?

ראשית הימנעו מאימפולסיביות בתגובות שלכם/ן כנובע מאגו פגוע.

שנית, אל תוותרו לעצמכם ועל עצמכם , הילחמו על הזוגיות שלכם ( הכי קל לפרק , אבל אם בעבר היה טוב תמיד ניתן להחזיר עטרה ליושנה ) , עם זאת על מנת להימנע ממלנכוליה ותחושת פספוס השקיעו בעצמכם , לכו לחוגים אותם אתם אוהבים , תפתחו תחביבים משותפים ויחידניים , אל "תחנקו" זה את זו והימנעו מלעשות כל דבר ביחד.

לא אחת במהלך הטיפול כמו בכל דבר בחיים יש תחושה שנתקענו ודי כבר נמאס ובו/אי נפרק את החבילה , אבל אני תמיד דוגל באורך רוח , בלתת עוד צ'אנס ,בלהיזכר בתחילת הדרך ובמה שאהבנו זה בזו , להבין היכן החלה ההתדרדרות וכיצד ניתן למנוע אותה ומשם לצמוח שנית .

גלו סבלנות, אפשרו לבן/בת זוגכם מעט חופש ,מה שאתם עוברים גם הוא/ היא עוברים וייתכן ביתר שאת , הלבטים והבילבול הינם יום-יומיים ויש להבין שאינם מעידים על כישלון מוחלט,או הצלחה מוחלטת , מדובר בתחזוקה מונעת בתחילה ובהמשכה שיפור הקיים והמשכיות מוצלחת /משופרת יחדיו.

זוגיות דורשת תחזוקה גבוהה ותמידית מצד שני בני הזוג , גלו איכפתיות מהזוגיות, והזוגיות והקשר בינכם ייטיב את תחושותיכם הן של אחד כלפני השנייה והן כלפי כלל הסובבים אותכם.

התחושות יתעצמו ויביאו גם להצלחה גדולה יותר במקום העבודה ,שיפור הבריאות עקב הקלה בSTRESS ,ובנוסף להנמכת המריבות בבית והפסקת ההשפעה השלילית של המריבות היומיומיות על ילדיכם.

 

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support