חיפוש באתר

חייגו עכשיו

03-9411772

האם קיים דמיון בין שותפות עסקית לבגידות

בדרך כלל, הדבר קורה ללא כוונה תחילה. ברוב המקרים אדם אינו רוצה או ממהר לפגוע במישהו שפעם אהב. מרבית הקשרים האסורים מתחילים בצורה אקראית….

בשותפות כמו בזוגיות, תחילת הדרך סוגה בשושנים, שני השותפים לתהליך מעוניינים בקשר, כל אחד רואה את הרווח העתידי ורוצה למקסם אותו , והשותפים כמו כל זוג נשוי חושבים על צעידה משותפת לעבר השקיעה … 

יש מקרים שאכן כך הוא, אך לא נדון במאמר זה בהצלחות, אלא נתמקד באי ההצלחות והסיבות להיווצרותן.

קיימים לא מעט משתנים מתערבים בשותפויות, ראשית לכל אחד משותפינו יש בת/בן זוג והשותפות הופכת לסוג של נישואים מורכבים (פרק ב כשכל צד מביא את ילדיו לעסקה) .

שנית, לא מעט שותפויות נעשות בין חברים חלקן חברויות ארוכות שנים, ולעיתים אף חברויות ששרדו שותפויות בעבר, עם זאת אין דין שותפות חדשה כקודמתה .

אל לנו לשכוח כי כל זמן שהכל הולך חלק והעסק מצליח הכל טוב וכולנו מרוצים, אך עם היווצרות הסדק הראשון, קשיי נזילות למינם, מתחילות לעוף האשמות הדדיות, כל צד מוציא מהמחסן האישי את ארסנל ההאשמות והאהבה וההבנות הופכות לשצף צונאמי המאיים להטביע את השותפות .

הסיבות למריבות ופירוקי שותפות הן בזוגיות והן בעסקים נובעות מכך :

אגו , כל צד רוצה לקבל ההחלטות, להיות המנהל בפועל תקשורת בינאישית, כל אחד מהצדדים מתבצר בעמדותיו הראשוניות ואינו מוכן להקשיב לצד השני.

שמירת טינה, במקום לקיים שיחות הבהרה בזמן אמת על מנת לא לצבור כעסים, כל צד שומר במחסניו הוא את הביקורות ואז ברגע אחד הכל מתפוצץ.

התנהלות כלכלית, תמיד הצד השני, השותף הוא הבזבזן שבינינו, אני לעומת זאת תופס עצמי כמי שתמיד מתוכנן, וכמי שתמיד מתנהל נכון .

שגרה, הן בזוגיות והן בעסקים כניסה לשגרה הורגת, מקבלים את השני כמובן מאליו, יחס לספקים, לקוחות ועובדים פוגעני בד"כ, אין זמן לחיזורים, אין זמן לפתיחת שווקים חדשים, ולא לומדים מה השתנה בשוק על מנת לבצע קיסטום ולהיות ערוכים לשינויים באופן תמידי.

בגידות , בכל מערכת יחסים עקב כניסה לשגרה , מריבות , אגו וכל מה שצוין לעיל מתחילה פזילה הצידה והסיכוי למעוד גדל, גם בשותפות ,כשהמצב נעשה קשה, מתחילים לחפש שותף נוסף /או אחר ומנסים להחליף את הקיים . (ראו את מקרה אלשטיין ובן משה ברכישת אי די בי, בתחילה ממש צעדו אל עבר השקיעה ולא ניתן היה להפריד ביניהם ואילו כעבור זמן קצר בחנו דרכים להיפרד …)

עשו לכם מנהג , אל תכנסו לסטגנאציה, בחרו את בן/בת הזוג הן לחיים והן לעסקים היטב לפני שתיכנסו להרפתקאות ארוכות טווח, ואחרי שהחלטתם לעשות זאת, שמרו את הקשר, תוך התעדכנות מתמדת לגבי השוק, חיזור מתמיד אחר בן הזוג , הלקוחות הספקים והעובדים שלכם.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support