חיפוש באתר

חייגו עכשיו

03-9411772

האם ניתן להצליח באיחוד משפחות מורכבות?

שני העשורים האחרונים חשפו אותנו למספר לא מבוטל של משפחות מורכבות , חלקן בנויות מהורה אחד גרוש ללא ילדים , למול הורה שני עם ילדים משלו , ואז ילד/ים משותפים על כל המשתמע מכך.

חלקן בנויות מגרושים עם ילדים משני הצדדים, ויצירת הבנות בין הילדים לבין עצמם מחד למול הבנות בין ההורים .

חלקן מחליטות בשלב ראשון לשמור על הפרדת כוחות (כל חלק של משפחה חי לבד ונפגשים כל פעם למספר שעות על מנת לא להיקלע למתחים).

אין ספק שמדובר בתהליך ארוך, מרובה התנגדויות, ומעצם היות בני אדם מעורבים בו הרי שהוא שונה בין משפחה למשפחה .

עם זאת , הכל תלוי בנו בפרטים המרכיבים את המשפחה איך בנינו את הקשר מלכתחילה , מה ה"זכויות ההוריות " של כל אחד מההורים הן הביולוגיים והן ההורה החדש .

האם לאב /אם החורגים מותר להעיר למי שאינו צאצאיו הביולוגיים ? האם אפשר שלא להעיר ? באיזה שלב של הקשר זה אפשרי ?

האם להתערב במריבות בין הילדים בילוגיים וחדשים ? כיצד לא תיתפסו כמצדדים בצד זה או אחר ?

ראשית חישבו על משפחות רגילות, האם תמיד ילדינו נשמעים לנו ? האם הם לא מתלוננים שאתם מצדדים באחיהם /אחיותיהם על פניהם ? האם אינם אומרים לנו בצורה כזו או אחרת "אתם לא תקבעו עלינו " ?

אחרי שאתם ההורים תתגברו על החששות שלכם מההתמודדות מול הילדים, ואחרי שתגבשו אסטרטגיה והבנות משותפות, או אז תוכלו ל"בנות חוזה " מול הילדים .

במידה ומדובר במתבגרים שתפו אותם בהחלטות אחרי שבניתם חוזה ראשוני כולל קוים אדומים עליהם לא תוותרו, אחרת הציבו עובדות, אל תבלבלו ילדים עם החלטות מורכבות הקשורות בזוגיות שלכם.

המלצה נוספת , את המעבר לדירה משותפת עם כל "החבורה " לעשות לא מידית בתחילת הקשר אלא לאחר שהוא הבשיל וברור לכם שהוא "הולך " לכיוון טוב , שהרי איננו מעוניינים לבלבל את ילדינו בחוסר עקביות .

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support