חיפוש באתר

חייגו עכשיו

03-9411772

דיכאון וחרדה

דיכאון וחרדה הן אמנם הפרעות רגשיות נפוצות מאוד ונפרדות, אך הן עשויות להופיע יחדיו. סקרים מצביעים על אחוזים גבוהים של קומורבידיות (תחלואה נלווית) בין שתי ההפרעות. כל הפרעה אינה עומדת בפני עצמה ובמקרים שהן מופיעות יחדיו, הקושי גובר. דיכאון או חרדה הן אינן מילים גסות ואל תהססו לקבל עזרה. ד"ר בר-נחום עפר, מטפל CBT,  מסייע למטופליו בהצלחה מזה מספר שנים להתמודד עם משברים ותהליכים רגשיים לא פשוטים.

 

דיכאון וחרדה – המדריך הקצר

 

  • מה זה דיכאון? על אף שמדובר במונח שרווח ביום-יום, יש להבחין בין תחושות עצב קלות ("דיכי") שכולנו חווים במהלך החיים לבין מצב מתמשך של תחושת עצב ודכדוך. דיכאון הוא תחושה סובייקטיבית המשפיעה על כל אדם באופן שונה. דיכאון מלווה בקשת רחבה של סימפטומים וביניהם, דימוי עצמי נמוך, תחושות חוסר-אונים, הפרעות שינה, חרדה, אי-שקט, התפרצויות זעם, חוסר-חיוניות, מחשבות שליליות, מחשבות אובדניות ובמקרים קיצוניים פגיעה עצמית עד כדי ניסיונות התאבדות.

  • מה זו חרדה? ראשית יש להבחין בין פחד וחרדה שביניהם יש דמיון רב. פחד הוא תגובה טבעית לאיום חיצוני מוגדר וברור ואילו חרדה היא תגובה לאיום פנימי שאינו ידוע או ברור. במצבי סכנה אמתיים הגוף מגיב לפחד ונכנס למצב הישרדותי בכדי להתמודד (הילחם, ברח או קפא). בחרדה, האדם מרגיש בסכנה (על אף שלפעמים אין לכך בסיס או שהוא אינו הגיוני) והגוף מגיב בדיוק באותה הצורה משום שזוהי תגובת חירום טבעית של הגוף. החרדה היא טבעית במינונים נמוכים המותאמים לסיטואציה, אך כאשר המינונים גבוהים ומקשים על התמודדות תקינה עם שגרת החיים, מדובר בהפרעת חרדה.

 

איך מטפלים בדיכאון ובחרדה?

טיפול CBT, טיפול קוגניטיבי- התנהגותי, הוא טיפול קצר מועד שמביא לתוצאות מהירות וארוכות טווח במטרה למגר תופעות של דיכאון וחרדה. הוא יעיל מאוד לשתי ההפרעות וניתן ליישמו על שתיהן. הטיפול מתמקד בשינויי חשיבה ובתיקון תפיסות מוטעות, מעוותות ושליליות ולהתמודדות מבוקרת והדרגתית עם החרדה. הוא מאפשר ללמוד טכניקות וכלים יעילים להרגעה ולהתמודדות עם בעיות. הטיפול מסייע בחיזוק המטופלים ומלמדם להרגיע את גופם ונפשם בכוחות עצמם.

חרדה

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support